21 березня – Міжнародний день лісу

https://vinogradivlis.org.ua/typo3temp/fl_realurl_image/18055942-431883783845968-213164238742225518-o-4e.jpg

        21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день лісу або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році.

        Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації інформує про важливість збереження лісів.

        Основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем, їх стан та основні заходи їх захисту та відновлення.

        Було прийнято рішення про святкування цього дня в Північній півкулі під час весняного рівнодення, що вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.

        Ліси мають неоціненне екологічне, соціальне та економічне значення — беруть участь у формуванні клімату планети, забезпечують киснем, переробляють шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин, забезпечують їжу і здорове середовище для людей, допомагають зберегти родючість грунтів і ландшафти ...

       Ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб та інших причин. Скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності всього людства.

        Ліс здатний вирішувати ще одну загрозливу для людства проблему – поглинання вуглецю. Відомо, що господарська діяльність людини сприяє накопиченню вуглецю в атмосфері, що спричиняє виникнення "парникового ефекту". Він позитивно впливає на стан грунтів, збагачуючи їх органічними речовинами, гумусом. Винятковий вплив мають лісові насадження на гідрологічний режим і на кругообіг води в природі. Величезна корисна властивість лісу полягає в тому, що він перетворює шкідливий, руйнівний поверхневий водостік у безпечний підземний стік.

        Завдяки лісу формується тепловий режим прилеглої території. Ліс позитивно впливає на силу вітру, на стан і якість повітря. Зелені насадження очищають повітря від шкідливих речовин, пилу, газів, а також повертають в атмосферу вилучений кисень, підтримуючи постійний хімічний склад повітря.

        Велике значення має поширення серед населення, насамперед учнів, знань про ліс. Чим краще знатимуть вони ліс, тим свідоміше любитимуть його, дбатимуть про нього. Не бездумне споглядання природної краси, а глибоке й свідоме розуміння її явищ і зв'язків між ними - ось завдання кожної культурної людини. Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини. Неприпустимо знищувати і пошкоджувати дерева.

Зберігайте разом національне багатство України - ліси, живописні краєвиди мальовничої Житомирщини!